Tirana
mist
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
94 %
1.5kmh
100 %
Die
32 °
Hën
35 °
Mar
37 °
Mër
36 °
Enj
34 °
E diel, 26 Qershor, 2022
spot_img

Delegacioni i BE për ndarjen nga jeta të Bujar Nishanit: I dha një kontribut të madh vendit drejt afrimit në Bashkimin Europian

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Delegacioni i Bashkimit Europian në Shqipëri ka shprehur ngushëllimet për vdekjen e ish-Presidentit Bujar Nishani. Delegacioni thekson se ai ka dhënë një kontribut të rëndësishëm për afrimin e Shqipërisë me BE

“Me dhimbje të thellë mësuam për ndarjen nga jeta të Presidentit Bujar Nishani. Si Ministër i Drejtësisë, i Brendshëm dhe President, ai ka dhënë një kontribut të rëndësishëm për afrimin e Shqipërisë me Bashkimin Evropian. Ngushëllimet tona të përzemërta familjes, miqve dhe kolegëve të tij”, thuhet në mesazh.

albsig

spring

Ish-presidenti i Shqipërisë Bujar Nishani ka ndërruar jetë sot, në moshën 56-vjeçare, pas më shumë se 20 ditësh në spital, shkruan newsbomb.al.

Nishani u shtrua fillimisht në “Senatorium” për pasojat e postcovid, por gjendja e tij shëndetësore u përkeqësua dhe më pas u nis për në Gjermani, ku ka mbyllur sytë përgjithmonë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img