Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
67 %
1.5kmh
75 %
Enj
12 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
12 °
Hën
15 °
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

Del video tronditëse: Momenti kur grekët u zhytën në det për t’i shpëtuar flakëve

spot_img

Lajme të ngjashëm

Janë publikuar pamjet filmike të momentit kur dhjetra qytetarë në periferi të Athinës hyjnë në det për t’i shpëtuar zjarrit të madh që i mori jetën mbi 83 personave.

Video është filmuar nga një prej të mbijetuarve. Qytetarët e tmerruar duken teksa përqafojnë njëri-tjetrin.

Mbi 150 persona u plagosën, mes tyre edhe fëmijë. Ndërsa dëmet materiale janë të pallogaritshme. Rreth 1000 shtëpi dhe 300 makina janë djegur plotësisht.

Më shumë
spot_img
spot_img