Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
31 %
1.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Del VIDEO: Momenti kur i vendoset tritol shtëpisë së koordinatorit të PD, autori me kapuç ndez fitilin dhe e hedh me dorë nga rruga

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pamjet e mësipërme janë shkëputur nga video që tregon momentin kur një person i maskuar hedh një sasi lënde plasëse e dyshuar tritol, drejt shtëpisë së Ilgnor Vorës, koordinator i PD në zonën e Shijakut.

Ai afrohet duke ecur normal dhe kur arrin para shtëpisë, nxjerr tritolin nga xhepi dhe pasi i vë flakën fitilit, e hedh me dorë nga rruga. Pamjet janë siguruar nga kamerat e sigurisë në zonë. Sapo hedh lëndën plasëse, i riu “ia fut vrapit”.

Pak më parë për mediat, Ilgnor Vora tha se nuk ka konflikte me asnjë person në zonën e Shijakut, përveç denoncimeve politike që ka bërë në emër të PD. Edhe nga selia blu reaguan mesditën e sotme dhe kërkuan që Policia të zbardhë menjëherë ngjarjen.

Video: Momenti i tritolit në Shijak

Më shumë

spot_img
spot_img