Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
27 %
2.1kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
30 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

DEL VIDEO/ Momenti kur Ergys Dashi ekzekutohet me një plumb në ballë, shikoni çfarë ndodhi brenda restorantit (PAMJE TË RËNDA)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka publikuar videon e momentit të ekezkutimit të Ergys Dashit, në një restorant në veri të Guayaquil në Ecuador.

Në pamjet e publikuara shihet qartë momenti kur një person me një buqetë me lule në duar afrohet te viktima dhe e qëllon atë me pistoletë me një plumb në ballë.

Gjatë largimit autori ka hapur sërish zjarr, por këtë radhë jo në mënyrë selektive, duke plagosur një 26-vjeçare.

Reagimi i gazetarit Artan Hoxha:

“Beteja mes organizatave kriminale te trafikut te kokaines, rregjistron viktimen e radhes ne Ekuador.

Durrsaku 34 vjeçar, Ergys Dashi, mbeti i vrare me nje plumb në balle, mbremjen e djeshme ne nje lokal ne Guayaquil, qytetin e dyte me te madh te vendit dhe porti me i madh Ekuadorit. Viktima ndodhej nen shoqerine e nje personi tjeter në nje kend te lokalit, nga ku kontrollohej edhe hyrja edhe fasada, por ekzekutori nuk u la asnje mundesi reagimi, pasi hyri në lokal me nje tufe me lule në duar.

Në videon e publikuar nga Xhungel. al, tregohet qarte e gjithe skena e krimit. Dinamika e levizjeve të autorit dhe perpjekja e personit qe ndodhej në tavoline me viktimen për ta sulmuar vrasesin me karrike dhe cfare t’i kapte dora. Vrasja ka ndodhur rreth ores 19:00 të mbremjes se 22 janarit, kur lokali ka patur edhe kliente të tjere.

Gjate largimit autori ka hapur serish zjarr, por kete radhe jo në menyre selektive, duke plagosur nje vajze vendase, e cila ishte ulur me shoqerine e saj në nje tavoline perpara tavolines ku u vra Dashi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img