Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
E martë, 26 Tetor, 2021
spot_img

Del vendimi i Qeverisë për Emergjencën: Për 30 ditë firmat private në funksion të qytetarëve, s’ka taksa për makinat (VENDIMI PËR DURRËSIN E TIRANËN)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

72feced70c76b493df86ca63be74bcd7

Zbulohen detaje nga vendimi i qeverisë për shpalljen e gjendjes së emergjencës në qytetin e Tiranës dhe Durrësit.

Një nga pikat e rëndësishme të vendimit është ajo që detyron të gjitha subjektet private të ofrojnë shërbimet e tyre në funksion të menaxhimit të situatës së rëndë pas tërmetit të 26 nëntorit.

Për një sërë kategorish janë përjashtuar taksat, ndërsa janë përcaktuar edhe hapat për strehimin e personave të prekur nga tërmeti.

VENDIMI I PLOTË:

Faq11111.jpg

faq2222.jpg

faq33333.jpg

far44444.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img