Tirana
broken clouds
15 ° C
15 °
15 °
58 %
3.6kmh
75 %
Mar
13 °
Mër
15 °
Enj
18 °
Pre
14 °
Sht
13 °
E martë, 20 Prill, 2021
spot_img

Del sondazhi i PIEPOLIT: PS fiton në kufijtë e minimales, PD ka rritje, por LSI ‘në greminë’

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Report TV ka publikuar sondazhin e radhës të kompanisë Piepoli, në rang kombëtar lidhur me zgjedhjet e 25 prillit 2021.

Nëse do të votohej, sot Partia Socialiste do të fitonte në kufijtë e minimales që duhen për të formuar qeverinë. Sipas sondazhit PS fiton 69-73 mandate ose 48-52 % të votave në rang vendi.

Në krahasim me zgjedhjet e 2017 ku morën 43 mandate, PD dhe aleatët njohin rritje ku sipas sondazhit të sotëm mund të marrin 39-43 % të votave e përkthyer në  56-58 mandate.

Ajo që shënon tkurrje të votave krahasuar me 2017 është LSI, e cila merr  3.5-7.5 % të votave e përkthyer në 8-10 mandate.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img