Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
44 %
5.1kmh
75 %
Enj
11 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
E enjte, 20 Janar, 2022

DEL shifra MARRAMENDËSE e vizitës tre ditore të Trump në Angli vitin e kaluar: U harxhuan plot 3.5 milionë paund nga paratë e britanikëve

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

bdef9462d397f627b22876e10f70f540

Gati 400 mijë paund u paguan nga paratë e taksapaguesve britanikë për ushqim, argëtim, konferenca shtypi gjatë vizitës së Donal Trump në Britani, qershorin e kaluar, raportojnë mediat londineze.

Të dhënat, u bënë publike nga Ministria e Jashtme dhe tregojnë për 100 mijë paund që u harxhuan për aktivitete të ndryshme, 108 mijë paund për banketin në Buckingham Palave dhe më pas 242 mijë paund kosto e vizitës tre ditore dhe konferencat për shtyp.

Ndërkohë që policia metropolitan, harxhoi gati 3.5 milionë paund për vizitën.

Më shumë se 6300 policë u angazhuan për vizitën tre ditore të presidentit amerikan në Britani. Më shumë se 31 mijë paund u harxhuan për akomodimin në një nga katet e hotel Corinthia.

Fatura e printimit të programit zyrtar të vizitës kushtoi 3 mijë paund.

Në contrast, vizita e mbretit holandez në tetor 2018 kushtoi 135 mijë pand. Ndërkohë që vizita e presidentit afgan që mbërriti 12 ditë më vonë sesa presidenti amerikan kushtoi 40 mijë paund.

26623916-8170977-image-a-2_1585644998572.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img