Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
38 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
36 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Del para Gjykatës Ilir Xhepaj, akuzohet si bashkëpunëtor në atentatin ku u vranë 2 biznesmenët në Laç, të atin ia plagosën dje me plumb afër zemrës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

8b5979f5c2ceccfe665d0b03fde90bd6

Ditën e sotme ka dalë në gjyq Ilir Xhepaj (Lika), i dyshuar si bashkëpunëtor në vrasjen e biznesmenëve Bujar Lika dhe Paulin Gjergji në Laç.

Ai së bashku me Eduard Lamaj, Klaudio Përkola dhe Oltion Vlashi, dyshohen si personat që kanë organizuar atentatin më 30 maj të vitit 2020.

Gjykata ka vendosur që gjyqi ndaj tij të shtyhet për në datën 17 shkurt dhe e ka lënë të akuzuarin në “arrest shtëpie”.

Kujtojmë se ditën e djeshme babait të Ilir Xhepajt, Myslim Likës iu bë një atentat me armë zjarri, ku persona të armatosur e plagosën me një plumb afër zemrës. Ai ndodhet i shtruar në spital në gjendje të rëndë shëndetësore.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img