Tirana
few clouds
9 ° C
9 °
9 °
93 %
2.6kmh
20 %
Mër
15 °
Enj
16 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
20 °
E mërkurë, 21 Prill, 2021
spot_img

Del nga QSUT Ardian Çapja, transferohet në spitalin e burgut, avokati kërkon lirinë e tij

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme Ardian Çapja ka lënë mbientet e spitalit të Kardiokirurgjisë në QSUT, duke u transferuar në spitalin e burgut.

Bëhet me dije se avokati i tij ka kërkuar lirinë në Gjykatën e Durrësit, duke kërkuar një masë më të butë.

Ardjan Çapjan u arrestua pak ditë më parë nën akuzë nga Prokuroria për vrasjen e Gentian dhe Nezir Beqiri, në vitin 2012.

Dyshohet se në 2012 në bashkëpunim edhe me shtetas të tjerë, kanë vrarë me armë zjarri shtetasit Gentian Beqiri dhe Nezir Beqiri (babë e bir). Gjatë operacionit, në banesën e shtetasit Ardian Çapja, Policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale një armë zjarri kallashnikov.

53 vjeçari njihet si një person me ndikim në qytetin e Elbasanit, dhe i përfshirë në disa ngjarje kriminale, në të shumtën e rasteve si “shënjestër” atentatesh. Ardjan Çapja u ka mbijetuar 4 atentateve, i fundit i ndodhur në qershor 2020.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img