Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Hën
29 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
Pre
18 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Del nga burgu miku i Emiljano Shullazit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Miku i Emiljano Shullazit, Pajtim Serjani ka lënë qelinë pasi ka përfunduar dënimin prej tre vitesh dhënë nga Gjykata e Apelit për akuzën e shtrëgimit për dhënie pasurie.

Pajtim Serjani u dënua përr gjobvënie biznesmenit të kafesë pasi i bëri presion biznesmenit Julian Bregu të jepte një pjesë të aksioneve të tij.

Serjani u plagos nga Arjanit Sterjo  në majin  e vitit 2015 teksa gjendej në një lokal në rrugën e Kavajës dhe ku në tavolinë me të ishte efektivi i policisë Roland Meta, Ditmar Reçi dhe Denis Ramani.

Gjykata e Shkallës së parë e dënoi me 7 vite burg Serjanin por Apeli e dënoi me 3 vite. Sot, ai ka lënë qelinë duke i dhënë fund dënimit.

Më shumë

spot_img