Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
51 %
1kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 30 Qershor, 2022
spot_img

Del në treg kartmonedha e re 500 lekëshe

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Banka e Shqipërisë ka vendosur të hedhë në qarkullim kartmonedhën e re shqiptare me vlerë nominale 500 lekë.

albsig

spring

Kartmonedha e re do hidhet në qarkullim në 10 nëntor të 2017-ës dhe nga pamja do jetë po e njëjtë me atë aktuale, përveç disa ndryshimeve të vogla.

Ndryshime pëson viti i shtypur në kartmonedhë që do të jetë 2015 si dhe firma e guvernatorit të Bankës së Shqipërisë dhe e drejtorit të Departamentit të Emisionit. Një tjetër ndryshim ka të bëjë me shiritin e sigurisë që do të jetë 0.5 mm më i trashë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img