Del në shitje shtëpia më e shtrenjtë në botë, për 1 miliard dollar mund të bëhet tuaja (Foto)

Publikuar tek: bota, më 17:35 13-01-2017 Del në shitje shtëpia më e shtrenjtë në botë, për 1 miliard dollar mund të bëhet tuaja (Foto)

Shtëpia më e shtrenjtë në botë ndodhet në jug të Francës dhe ka dalë në shitje me çmimin stratosferik prej 1.1 miliard dollar.

Vila Les Cèdres, e ndërtuar earth vitit 1830, që dikur i përkiste mbretit të Belgjikës Leopold II, ndodhet në qytezën Saint-Jean-Cap-Ferrat pranë Nices.

Me 10 dhoma dhe pishinë olimpike, vila tashmë i përket Suzanne Marnier-Lapostolle, pjesëtare e familjes Grand Marnier, e njohur për prodhimin e konjakut dhe likerit të famshëm që prej vitit 1920, shkruan Newsbomb.al.

14019sssssssssssa.jpg

Winston Churchill, Charlie Chaplin, Elizabeth Taylor, Richard Burton dhe Princi Rainier III i Monakos, janë disa nga personazhet e famshëm që ka tërhequr ndër vite qyteza franceze. /Newsbomb.al

14018wwwwwww34567.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kina kundër deklaratave të kandidatit amerikan për Sekretar Shtetit: Po na çon drejt konfrontimit ushtarak
Fenomen i rrallë, ja çfarë ka kapur në video ky qytetar »
Article Logic
Execution time: 0.013360977172852
array(1) { ["section"]=> string(96) "del-ne-shitje-shtepia-me-e-shtrenjte-ne-bote-per-1-miliard-dollar-mund-te-behet-tuaja-foto-65438" }