Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
17 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Del në ankand arma e Van Gogh, ajo me të cilën e kanë vrarë ose ka qëlluar veten në 1980 (ÇMIMI FILLESTAR)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ca486d3b8ef2953a5e7b87d847d5c9f8

Artisti i famshëm francez Van Gogh është qëlluar nga të tjerë në stomak ose ka vrarë veten me një armë në vitin 1980.

 

Arma u gjet në shtëpinë e tij dhe nga ajo kohë u mbajt në Amsterdam në muzeun kombëtar.

Sot arma me emrin ‘Lefoze’ është vendosur se do dalë në ankand dhe adhuruesit e piktorit francez do mund ta blejnë me një vlerë fillestare 40 mijë euro.

Ankandi do mbahet javën tjetër në Paris dhe pritet që arma të ketë shumë interes nga koleksionistët nga e gjithë bota. Van Gogh vdiq në moshën 37 vjeç por la mbrapa shumë krijime arti që vazhdojnë të befasojnë botën.

 

56616332_642900516131030_4526701371692417024_n.png

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img