Del në ankand arma e Van Gogh, ajo me të cilën e kanë vrarë ose ka qëlluar veten në 1980 (ÇMIMI FILLESTAR)

Publikuar tek: bota, më 15:27 03-04-2019 Del në ankand arma e Van Gogh, ajo me të cilën e kanë vrarë ose ka qëlluar veten në 1980 (ÇMIMI FILLESTAR)

Artisti i famshëm francez Van Gogh është qëlluar nga të tjerë në stomak ose ka vrarë veten me një armë në vitin 1980.

 

Arma u gjet në shtëpinë e tij dhe nga ajo kohë u mbajt në Amsterdam në muzeun kombëtar.

Sot arma me emrin ‘Lefoze’ është vendosur se do dalë në ankand dhe adhuruesit e piktorit francez do mund ta blejnë me një vlerë fillestare 40 mijë euro.

Ankandi do mbahet javën tjetër në Paris dhe pritet që arma të ketë shumë interes nga koleksionistët nga e gjithë bota. Van Gogh vdiq në moshën 37 vjeç por la mbrapa shumë krijime arti që vazhdojnë të befasojnë botën.

 

56616332_642900516131030_4526701371692417024_n.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 6 burra tentojnë të përdhunojnë 12-vjeçaren në një autobus publik
Skandal në qeverinë e Trump: 14 ambasadorë pa eksperiencë diplomatike »
Article Logic
Execution time: 0.009972095489502
array(1) { ["section"]=> string(110) "del-ne-ankand-arma-e-van-gogh-ajo-me-te-cilen-e-kane-vrare-ose-ka-qelluar-veten-ne-1980-cmimi-fillestar-159057" }