Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
1.5kmh
40 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
2 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Del liqeni i Shkodrës, uji përmbyt dhe izolon qindra banesa

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e4d8ddac1a22ccbec1d10686d46e82ab

Rreshjet e shumta të shiut kanë shkaktuar përmbytje në disa lagje të qytetit të Shkodrës.

Qindra shtëpi janë rrethuar nga uji që shkon deri në 50 centimetra, duke izoluar shumë banorë.

Gazetari Erjon Skendaj, i cili i pajisur me çizme ka mundur të hyjë në zonën e përmbytur për të pyetur disa prej banorëve, tha se uji ka hyrë edhe në disa prej banesave duke shkaktuar dëme të konsiderueshme.

FOTO:

xdfgdfgherh4ehh.jpg

sfsdfserge4g3egfgh.jpg

sdrgdfgdtrh45rh.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img