Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
45 %
2.1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
38 °
E diel, 1 Gusht, 2021

Del FOTO: Kjo është Tire Alldervishi, sanitarja që u hoq si infermiere dhe i mori 8 mln lekë vajzës së pacientes që ndërroi jetë të ‘Shefqet ndroqi’

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

8c0580f904e021c6558ac2f4a7d2ef65

Personi që shihni në foto më poshtë është shtetësja Tire Alldervishi, sanitare te Spitali “Shefqet Ndroqi”.

138763013_396829311403992_4593629430333120810_n.jpg

Foto dhe emri i saj u bë sot publik pas një denoncimi nga vajza e një ish-pacienteje te ky spital, që fatkeqësisht ka ndërruar jetë nga Covid-19.

Sipas vajzës së të ndjerës, Tirja i merrte asaj lekë duke u hequr si infermiere dhe ia shpërndante mjekëve dhe infermierëve të tjerë, por nuk i bënin shërbim pacientes.

Lexo edhe: Nëna i vdiq nga Covid te Shefqet Ndroqi, vajza bën DENONCIMIN e fortë: Sanitarja u hoq si infermiere, më mori 8 mln lekë; lija punën që të bëja pagesat (EMRI-MESAZHET)

Pas denoncimit të rastit, ka reaguar Ministria e Shëndetësisë duke kërkuar shkarkimin e sanitares Tire Alldervishi dhe të ndiqen hapat e mëtejshëm ligjorë.

Lexo edhe: I mori 8 mln lekë vajzës së pacientes te ‘Shefqet Ndroqi’, Ministria e Shëndetësisë DËNON aktin korruptiv: Sanitarja të shkarkohet dhe të merren masa (E PLOTË)

Më shumë

spot_img
spot_img