Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
51 %
1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
36 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Del FOTO: I nxirë në fytyrë, ja kush është personi që u dhunua nga Florenc Hoxha për arsye politike

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e2790d35ff7c0a0384f610ee4827357b

Personi në foto është Altin Mata, i dhunuar fizikisht nga ish-kreu i Policisë Bashkiake në Tiranë, Florenc Hoxha.

Ngjarja ndodhi mbrëmjen e djeshme te ish-Tregu Elektrik në Tiranë dhe sipas burimeve të “Shqip” ngjarja ka ndodhur për arsye elektorale, pasi Mata është mbështetës i Partisë Socialiste, ndërsa Florenc Hoxha i PD-së.

Florenc Hoxha është shqëruar edhe më parë në komisariat për dhunë. Në vitin 2015 ai u akuzua për dhunimin e dy grave, po për arsye politike, gjatë kohës që punonte në Bashkinë kur drejtohej nga Lulzim Basha.

sdgsrgfwe4g3egw3g.jpg

Altin Mata i dhunuar nga Florenc Hoxha

Më shumë

spot_img
spot_img