Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Enj
26 °
Pre
27 °
Sht
26 °
Die
25 °
Hën
27 °
E enjte, 8 Qershor, 2023

Del FOTO e rojes së vrarë, gazetari: Ishte baba i tre fëmijëve, për një muaj bënte 61 vjeç

Lajme të ngjashëm

Pal Kola, roja i sigurisë së Top Channel, mbeti i vrarë pas mesnate si pasojë e një sulmi me armë zjarri ndaj ambienteve të televizionit kombëtar. Gazetari Artan Hoxha thotë se pas gati një muaji, Kola do të bënte 61 vjeç.

“Pal Kola, baba i tre femijeve, per 24 dite do te mbushte 61 vjeç… I punesuar roje sigurie me nje rroge qesharake, per te mbrojtur nje media kombetare…. Populli thote:”Peri keputet aty ku eshte me i holle”.. Por jo kaq i holle dreqi ta haje…”, shkruan Hoxha ndër të tjera.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në orët e para të kësaj të hëne, sapo kishte kaluar data 27 Mars. Dyshohet se tre persona ende të paidentifikuar, kanë mbërritur para ambiente të Top Channel me një mjet tip “Range Rover” dhe kanë hapur zjarr me breshëri kallashnikovi.

Për pasojë, mbeti i vdekur roja 60 vjeçar dhe shkatërruan vetratat e xhamit të godinës. Në momentin e sulmit, në disa prej zyrave të televizionit ka pasur personel sepse turnet vetëm pak minuta para ngjarjes ishin ndërruar.

Lexo edhe: TERROR NË TIRANË / Breshëri PLUMBASH drejt godinës së Top Channel, vritet roja (DETAJET E PARA)

Lexo edhe: “Ça ishte kjo mo?” / Momenti kur banorët e “Big Brother” dëgjojnë breshërinë e kallashnikovit, tremben Qetsori dhe Kristi (VIDEO)

Lexo edhe: Vrasja tek Top Channel/ Gjendjet e djegur makina e autorëve, brenda saj dy kallashnikovë

Lexo edhe:E TRISHTË/ Vrasja e rojes në Top Channel, Pal Kolës i ranë 5 lekë nga xhepi

Lexo edhe: PAMJET: Vetratat e xhamave të zyrave të Top Channel të mbushura me plumba

Lexo edhe: Top Channel e konsideron ngjarjen “sulm terrorist” dhe i kërkon Policisë ta zbardhë sa më parë (DEKLARATA)

Më shumë