Tirana
few clouds
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
86 %
1kmh
20 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

Del ekspertiza: Lear Kurtit iu hapën dy qeset me kokainë në stomak

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kanë dalë përgjigjet e mjekësisë ligjore në lidhje me substancat e gjetura në stomakun e 32-vjeçarit Lear Kurti, i cili humbi jetën mbrëmjen e së mërkurës pasi u shoqërua në Komisariatin nr 3 në Tiranë.

Burime nga grupi hetimor bëjnë me dije se në këto analiza është vërtetuar se substanca e gjetur ishte e llojit kokainë.

I riu kishte arritur pak para se të kapej nga efektivët, të gëlltiste dy qese të vogla me një sasi kokaine brenda saj.

Qeset janë të përmasave 5×5, të ngjashme me ato qeset që përdoren në farmaci për medikamentet. Sipas burimeve këto qese ishin të paktën 3 ose 4 doza kokaine.

Sipas ekspertizës, shkak i vdekjes të Kurtit është arrest kardiak i shkaktuar nga overdoza.

Prokuroria njoftoi ditën e djeshme përmes një deklarate të përbashkët me Agjencinë e Mbikqyrjes Policore, se nga autopsia nuk u zbuluan shenja dhune në trupin e tij, përveç shenjave në kyçet e duarve të shkaktuara nga prangat.

Lear Kurti ndërroi jetë mbrëmjen e së mërkurës pasi u shoqërua në Komisariatin nr 3 në Tiranë. I riu nuk i’u bind thirrjes së uniformave blu për të ndaluar pas një kontrolli rutinë në zonën e Laprakës në kryeqytet. Për t’ju larguar bluve Kurti vrapoi dhe teksa ishte duke vrapuar gëlltiti qeset me kokainë të cilat i kishte me vete.

 

Më shumë


spot_img
spot_img