Tirana
few clouds
10.3 ° C
10.3 °
10.3 °
66 %
2kmh
20 %
Enj
19 °
Pre
20 °
Sht
17 °
Die
21 °
Hën
22 °
E enjte, 13 Maj, 2021
spot_img

Del ekspertiza: Çfarë e shkaktoi zjarrin te magazina e “Casa Italia” ku humbi jetën Arjan Sala

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kur ka kaluar më shumë se një muaj nga rënia e zjarrit tek magazina e “Casa Italia”, është zbardhur ekspertiza se çfarë e shkaktoi zjarrin ku humbi jetën 33-vjeçari Arjan Salaj.

Sipas ekspertizës është arritur në konkluzionin se zjarri u shkaktua nga shkëndija elektrike e një neoni të vjetër.

Nga hetimet e kryera rezulton se neoni i vjetë ishte në gjendje të amortizuar dhe se gjatë gjithë kohës qëndronte i nxehtë.

Theksojmë se përgjigja përfundimtare e ekspertizës ka dalë para 10 ditësh, ku i është dorëzuar Prokurorisë së Tiranë për të kryer hetime të mëtejshme.

Kujtojmë se më 24 mars magazina e Casa Italias u përfshi nga zjarri, ku mbeti i vdekur Arjan Salaj, i cili në përpjekje për të ndihmuar kolegët, mbeti i bllokuar në magazinë dhe si pasojë humbi jetën.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img