Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
0kmh
75 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
25 °
Die
23 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

Deklaroi se i hoqi dorë nga muzika, zbulohet çfarë ka ndodhur me Dj Vicky

spot_img

Lajme të ngjashëm

71beec3d301ec93bae5b0555b47364a5

Dj Vicky, i cili është pjesë në labelin Threedots ishte i ftuar pasditen e sotme në emisionin “Rudina”.

Ai ka sqaruar vendimin për t’u larguar nga muzika, duke treguar se nuk është i vërtetë.

Dj Vicky ka thënë jo vetëm që do të jetë pjesë e industrisë së muzikës, por tani do vijë edhe me diçka të re, një projekt të ri që do vijë si një ndërthurje mes muzikës dhe artit.

‘Do vazhdoj të jem pjesë e industrisë së muzikës, por jo vetëm të muzikës. Unë profesionin tim parësor e kam dizanjer, jam edhe drejtor kreativ tek një agjenci e madhe ndërkombëtare, që është edhe në Shqipëri, e marketingut. Do mundohem të bëj një fuzion midis artit, dizajnit dhe muzikës që të paktën njerëzit të mund të kenë diçka për të thënë në fund të natës. Shohin artin dhe shijojnë pijet, muzikën. Të krijoj vërtet diçka që quhet argëtim, sepse kështu siç është bërë industria nuk më pëlqen më. Më mirë marr një risk, bëj diçka më rrallë, por për mua si Vicky është më e rëndësishme të ndihem i plotësuar dhe njerëzit që unë do i ftoj dhe njerëzit që mendojnë që ia vlen të bëjmë këtë festën të jenë pjesë dhe të kënaqen’, shprehet Dj i njohur.

Ai tha më tej se projekti do të vijë në datën 31 Tetor.

71519547_10156262196617680_7200529173008351232_n.jpg71169036_10156262196692680_8888445766943637504_n.jpg

Më shumë

spot_img