Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
54 %
1kmh
0 %
Enj
28 °
Pre
37 °
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
35 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

KPA shkarkon prokurorin e njohur Anton Martini, probleme me deklarimin e pasurisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka vendosur të shkarkojë nga detyra prokurorin e njohur Anton Martini.

Ndonëse ai e kaloi shkallën e parë të vetingut në vitin 2020, në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit, ishte Komisioneri Publik ai që disa muaj më pas kërkoi shkarkimin e tij.

Mësohet se një nga arsyet e shkarkimit të tij është deklarimi i pasaktë i pasurisë dhe mosjustifikimi i blerjes së banesë së tij.

Martini ka qenë prokuror në Tiranë, si dhe më herët pjesë e Prokruorisë për Krimet e Rënda.

Anton Martini ishte gjithashtu kandidat për prokuror në Strukturën e Posaçme Anti Korrupsion (SPAK).

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img