Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
37 %
1kmh
0 %
Mër
26 °
Enj
30 °
Pre
31 °
Sht
30 °
Die
24 °
E mërkurë, 25 Maj, 2022
spot_img

“Deklaratë anti BE e Ramës”, Petrit Vasili: Të mblidhet Kuvendi në seancë urgjente, e ardhmja evropiane e Shqipërisë s’është dhe s’do të jetë e kryeministrit… 

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Zv/kryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar pas deklaratave së Edi Ramës, i cili tha nëse nuk hapen negociatat, atëherë Shqipëria do të ndryshojë kurs.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Vasili thotë se kjo ishte një deklaratë kërcënuese dhe anti BE, teksa ka kërkuar që për këtë çështje të thirret në një seancë urgjente në Parlament.

Postimi i plotë i Vasilit:

Deklarata anti BE e Rames, te thirret Parlamenti ne Seance Urgjente Publike!

Rama guxon dhe kërcënon Brukselin ne funksion te axhendes se tij si peng i serboruseve duke thene se: “Ndryshojmë menjëherë kurs nëse nuk hapen negociatat me BE-në”.

Rama ka thene sot:

“Ndërkohë, besoj që të gjithë e kanë të qartë që kjo situatë nuk mund të vazhdojë më gjatë. Megjithatë, ne do të ndryshojmë menjëherë kurs, siç e kemi thënë dhe siç e kemi marrë nga Këshillimi Kombëtar në rast se nuk do të kalojë në fazën tjetër vendi ynë për t’u ulur formalisht në tryezë për negociata”.

Ky eshte skandal i dimensioneve shume shume te renda per te sotmen dhe te ardhmen e vendit.

E ardhmja europiane e Shqiperise nuk eshte dhe nuk do te jete kurre prone e nje kryeministri tradhetar, qe ktheu Shqiperine ne narkoshtet dhe qe shet kufijte e saj.

Axhenda anti europe dhe antiintegrim e Edi Rames eshte demaskuar prej kohesh nga ne.

Sot urdherat, qe atij i vijne nga Beogradi dhe Moska jane te qarta.

Ballkani i hapur dhe mbeshtetja skandaloze e Rames ndaj Vuçiçit, qe refuzoi sanksionet ndaj Rusise eshte shume e qarte.

Refuzimi sot i Rezolutes per Srebrenicen ishte nje tjeter vendosje e hapur krah Serbise dhe sivellait Vuçiç.

Deklaratat e sotme te Rames jane pjese e skenarit serborus qe Shqiperia te jete pjese e kesaj aleance agresive, shoviniste dhe antishqiptare dhe te largimit te saj nga BE.

Rama perpiqet te sajoje e shpike sebepe artificiale per tu larguar nga Europa dhe ben sikur i tregon dhembet e tij te kalbur nga droga Europes.

Rama kerkon me cdo kusht orientimin e Shqiperise drejt aleancave serboruse, qe e mbajne ate ne karrige dhe qe mjerojne vendin, qe e shpopullojne dhe e zhbejne ate si komb.

Parlamenti shqiptar duhet te mblidhet ne nje Seance Urgjente Parlamentare per te debatuar per deklaratat shume te rrezikshme antieurope te Rames, per demaskimin e skenareve te zinj te tij dhe per te konfirmuar

 vullnetin proeuropian te 100% te shqiptareve.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img