Tirana
broken clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
5.1kmh
75 %
Hën
24 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
26 °
Pre
20 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Deklaratat për bandat që marrin tendera, Petro Koçi: Kush ka shkelur ligjin të përgjigjet para drejtësisë! Ata që bëjnë përkthim shqip shqip…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti i zgjedhur i PS në Fier, Petro Koçi, reagon për interpretimin e deklartave që ai ka bërë ditë më parë, se persona të fuqishëm të botës së krimit marrin tendera publikë. Për këto akuza ai shkoi dhe në SPAK.

Koçi thekson se, sipas tij, kushdo që ka shkelur ligjin duhet të përgjigjet para drejtësisë.

Shënimi i Petro Koçit:

Pas disa interpretimeve lidhur me qendrimet e mia politike kunder fenomeneve krimimale theksoj:

Kushdo qe ka shkelur ligjin te pergjigjet para drejtesise. Pavaresisht se cfare emri ka dhe  cilin institucion drejton. Kam denoncuar impaktin e botes se krimit mbi financat publike pa paracaktuar apo perjashtuar ndonje institucion te pervecem ne Fier.

Cdo hamendje dhe perkthim shqip shqip i deklaratave te mia sipas bindjeve  te interpretuesve te ndryshem nuk eshte pergjegjesi e imja.

Sponsorizimet apo lobimet e supozuara ne rastin e qendrimeve denoncuese qe kundermojne ere larje hesapesh jane te denueshme, te kompromentuara dhe te turpshme per kedo. Te tilla do ishin edhe per mua.

Më shumë

spot_img