Tirana
few clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1.5kmh
20 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
30 °
Die
31 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Deklaratat e forta të Metës, flet Frrok Çupi: Ai s’ka lidhje me votat apo qytetarët se nuk është zgjedhur prej tyre. Ka frikë nga Drejtësia

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

aee75fc76fd07a7d105b1b0d1a9a969e

Deklaratat e forta të Presidentit Ilir Meta pak ditë më parë në një emision televiziv kanë shkaktuar një debat të fortë në sferën social-politike në vend.

Ndërkohë analisti Frrok Çupi duke komentuar fjalët e Kreut të Shtetit, ka thënë se janë fjalë boshe dhe nuk duhen marrë për bazë.

Ai ka thënë në “Open” se Meta duhet lënë të bëjë çfarë thotë, duke lënë të kuptohet se i ka vetëm fjalë dhe jo vepra. Çupi deklaroi se Meta ka frikë nga drejtësia.

Çupi: Është një flluckë boshe. Jetojmë në një situatë të tillë prej materies, kemi një dum fjalësh dhe fjalët janë të pavërteta. Po flasim për atë që thotë Meta, dhe atij i duhet lënë hapësira të realizojë ato që thotë. Le t’i kapë amerikanët prej veshi. Ambasada këtu është. Ka parë një makth dhe nuk duhet rënë në këtë të Ilirit. Kur flet për votat dhe mbrojtjen e saj s’ka lidhje, s’ka lidhje me qytetarët se nuk është zgjedhur nga ata. Kushtetuta nuk e thotë që ai është garantuesi i Kushtetutës. Është një njeri që rri jashtë palëve dhe vëzhgon të mos shkelet Kushtetuta dhe t’i drejtohet Parlamentit. Viktimat e para të kësaj reforme janë këta. Ka ardhur koha të korret fusha e krimit, të mbushet thesi. Populli nuk i do, dhe ndërkombëtart duan t’i heqin.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img