Tirana
scattered clouds
8 ° C
8 °
8 °
93 %
1.5kmh
40 %
Mër
15 °
Enj
17 °
Pre
16 °
Sht
12 °
Die
17 °
E mërkurë, 21 Prill, 2021
spot_img

Deklaratat e Celibashit për 25 prillin, Yuri Kim: Mbështesim fuqimisht KQZ-në, për të siguruar zgjedhje të drejta

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja Yuri Kim, ka bërë një postim në rrjetet sociale, pasi ka parë konferencën për media të kreut të KQZ-së, Ilirjan Celibashi.

Kim shkruan se është shumë mirë të dëgjosh se u arrit një marrëveshje për fletët ve votimit, në mënyrë që ato të printohen në kohë.

Ambasadorja shprehet se SHBA e mbështet fuqimisht KQZ-në, në përpjekjet për të siguruar zgjedhje të drejta, në kohë dhe transparente.

“Sapo ndoqa konferencën për shtyp të Ilirjan Celibashi. Shumë mirë të dëgjosh që formati i fletëve të votimit është rënë dakord në mënyrë që ato të shtypen në kohë për zgjedhjet 4/25. Ne fuqimisht mbështesim Komisionin Qendror të Zgjedhjeve dhe përpjekjet për të siguruar që rregullat dhe kushtet e zgjedhjeve janë të drejta, me kohë dhe transparente”,- shkruan Yuri Kim.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img