Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
16 °
Sht
14 °
Die
16 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Deklaratat anti-semitike, Twitter rikthen llogarinë e reperit Kanye West pasi Elon Musk rimerr kontrollin

Lajme të ngjashëm

Reperi i njohur Kanye West, rimori kontrollin e llogarisë së Twitter pasi u pezullua si shkak i deklaratave anti-semtike që ai bëri në disa rrjete sociale. Reperi tha se nuk ndihej aspak keq për komentet e tij.

Pas komenteve të reperit në Twitter, nga ai u larguan disa sponsorë, përfshirë Balenciaga, JPMorgan, Gap dhe Vogue.

Disa ditë më parë ai pretendoi se mund të thotë gjëra antisemitike dhe Adidas nuk do të largohet nga ai. Kompania e këpucëve i dha fund partneritetit të saj me reperin West, duke i shkaktuar një humbje prej 1.5 miliardë dollarë dhe largimin e tij nga lista e miliarderëve të Forbes.

Më shumë