Tirana
clear sky
6 ° C
6 °
6 °
87 %
1.5kmh
0 %
Pre
15 °
Sht
15 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
9 °
E premte, 16 Prill, 2021
spot_img

Deklarata për punëtorët nga Bangladeshi, Rama: Punëtori i huaj është diçka normale, nuk jetojmë në bunkerin e Enver Hoxhës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka sqaruar deklaratën e tij për kompanitë shqiptare që të marrin punëtorë nga Bangladeshi.

Ai tha se kjo është diçka normale që ndodh në çdo vend, pasi komopania nëse nuk gjen punëtor në tregun e brendshëm, do e gjëjë në atë të jashtmin.

“Ne nuk jetojmë në bunkerin e Enver Hoxhës shyqyr. Në çdo vend ndodh që një vend pune, sipërmarrësi do ta mbulojë. Nuk e gjeti në tregun e brendshëm, do e marrë në të jashtmin. Punëtori i huaj është gjë normale.

E dyta, ne kemi një fat shumë të madh që jemi në mes të Europës. Italia dhe Gjermania e Greqia janë shumë afër. Por unë po ju them që ky zotëria që fliste është një nga sipërmarrësit më të talentuar që ka ky vend dhe paga e tij është 400 mijë lekë dhe ai ka punë e nuk gjen punëtorë.

Turqia, e cila është 400 dollarë paga për punëtorin, është normal. Po ata punëtorë në Turqi, 400 dollarë e kanë pagën. Qeveria ngre pagat në sektorin publik, jo në atë privat. Ti mund të thuash që është paga minimale 600 mijë, por nuk ka më kompani këtu.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit