Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Die
40 °
Hën
38 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
35 °
E diel, 1 Gusht, 2021

Deklarata për përgjimet e antimafias italiane, zyrtarizohet akuza e Veliaj, padit për shpifje në gjykatë Grida Dumën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2531f592f78e76343053a5dd50b39b1b

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ka paditur në gjykatë për shpifje ish-deputeten e Partisë Demokratike Grida Duma.

Kjo padi vjen pas deklaratave të Dumës dy ditë më parë lidhur me përgjimet e antimafias italiane, e cila e akuzoi Veliajn për lidhje me mafian.

Gjatë seancës gjyqësore ish-deputetja duhet të vërtetojë me fakte dhe prova të gjitha akuzat e saj, ose në të kundërt mund të dënohet për shpifje dhe përhapje e lajmeve të rreme ndaj një funksionari publik.

Burime nga Gjykata e tiranës bëjnë me dije se procesi do të nisë në ditët në vijim.

Më shumë

spot_img
spot_img