Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
53 %
3.1kmh
0 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Deklarata për atë që pritet të ndodhë në shtator me virusin, ish-futbollisti i kombëtarës Roland Luçi sulmon ashpër Skënder Bratajn: Debil!

spot_img

Lajme të ngjashëm

a010f7f5ce83d86d0ed1cdac6a0a668b

Ish-futbollisti i kombëtarës, shkodrani Roland Luçi sulmon ashpër kreun e Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj.

Kjo, pas deklaratës së doktor Bratajt i cili tha se në shtator do ketë rritje të numrit të të prekurve nga COVID, edhe si rrjedhojë e shtimit të testeve.

Luçi nuk ngurron ta quajë ‘debil’ Bratajn i cili sipas tij mund të jetë mjek i mirë por nga formimi i përgjithshëm ‘duket pak debil’.

KOMENTI I PLOTË:

Ky eshte Dr.Brataj, shefi i te ashtuquajtures Urgjence Kombetare:
Sipas tij ne shtator do kete rritje te madhe te numrit te te infektuarve me Covid dhe shkaku eshte…shtimi i testeve!
Pra nga shtimi i testeve do të rritet edhe numri i të infektuarve, thote z. Brataj, i cili mund te jete mjek i mire, po keshtu nga formimi i pergjithshem duket pak debil.
Me logjiken e tij i bie qe duke nderprere testet, zhduken dhe te infektuarit!

Ngushellim per te eshte se te tille ka me shumice neper bote.
Sipas rregullave te qeverive perkatese, austriaket qe kthehen nga Kroacia duhet te testohen dhe te karantinohen se sjellin virusin me vehte, kurse gjermaneve s jua ndjen ne kete drejtim.
Por gjermanet qe kthehen nga Majorka duhet te testohen dhe karantinohen, kurse per austriaket kthimi nga ishulli spanjoll nuk perben ndonje problem.

E kishim fjalen te debilet. Jo se jane shtuar, po kjo puna e ketij virusit i ka nxjerr shume ne pah, duken nga larg me budalleqet pa fund.

Por e keqja nuk eshte se duken a fshihen, e keqja eshte se ata qeverisin!

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img