Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
93 %
1kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
17 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Deklarata e Yuri Kim për emërimet në drejtësi, Basha: Çdo vonesë dhe zvarritje mban mbyllur dyert e BE-së për shqiptarët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

fdb958d0fc99fb54ba4c0fbb1067c238

Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me emërimet e gjyqtarëve në Gjykatën Kushtetuese.

Kreu i PD-së ka shpërndarë një postim në twitter të ambasadores amerikane Yuri Kim, e cila mbështet opinionin e Komisionit të Venecias për emërimet e gjyqtarëve në GJK.

Krahas postimit të ambasadores, Basha thekson se çdo vonesë dhe zvarritje në emërimin e gjyqtarëve të GJK vonon daljen nga kriza politike dhe mban mbyllur dyert e BE për shqiptarët.

Postimi i plotë

Çdo vonesë dhe zvarritje në emërimin e gjyqtarëve të GJK vonon daljen nga kriza politike dhe mban mbyllur dyert e BE për shqiptarët. Funksionimi i GJK shërben për plotësimin e 2 prej 15 kushteve për hapjen e negociatave dhe për rikthimin e legjitimitetit në qeverisjen vendore.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img