Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
42 %
4.6kmh
0 %
Sht
31 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Deklarata e OSBE për shit-blerjen e votës, ironizon Spahiu: Kap ndonjë gotë verë apo darkë nga qeveria

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti i LSI, tashmë me mandat të dorëzuar, Përparim Spahiu, ka komentuar deklaratat e zv.ambasadorit të OSBE Robert Wilton, i cili u shpreh se vjedhja e votave nuk ka ndikuar në rezultatin e zgjedhjeve.

albsig

spring

Me anë të një statusi në Facebook, Spahiu thekson se blerja e votave ka qenë masive në zgjedhjet e 2017-ës dhe kjo është faktuar tashmë edhe nga Rai dhe Zëri i Amerikës.

Tani, mendo si ndjehet ky zyrtari i OSBE, që përveç se paguhet goxha mirë, “kap dhe ndonjë gotë verë apo darkë”, nga Qeveria, për ato që thotë’, shprehet ndër të tjera Spahiu.

Komenti i plotë:

 “Kur punoja në bankë, shefi im, thoshte gjithmonë që Shqipëria është parajsë, pasi në mes të Europës, paguhej si të punonte në Afrikë.

Tani, mendo si ndjehet ky zyrtari i OSBE, që përveç se paguhet goxha mirë, “kap dhe ndonjë gotë verë apo darkë”, nga Qeveria, për ato që thotë.

Pasi nuk ka se si të deklarohet një zyrtar i BE-s që janë blerë vota por nuk ka ndikuar në rezultat.

Vetëm një person i kapur keq ose pjesë e një kazani të madh, mund të flasi në menyrë të tillë.

Blerja e votës ka qenë masive, e faktuar tashmë nga VOA dhe RAI, por dhe nga ato që do të shohim e dëgjojmë në vazhdim”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img