Tirana
scattered clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
88 %
2.6kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
22 °
E hënë, 20 Shtator, 2021
spot_img

Deklarata e fortë, Haradinaj: Kurti është mashtrues ndërsa Osmani e paqëndrueshme

spot_img

Lajme të ngjashëm

12360192a3e64e9e7186bb5a5f9ff66a

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti është mashtrues, ndërsa Vjosa Osmani e paqëndrueshme.

I ftuar në televizionin T7, kryeministri Ramush Haradinaj ka komentuar të gjithë kandidatët e tjerë për kryeministër.

Sipas Haradinajt kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti është një mashtrues ndërsa kandidatja për kryeministre nga LDK-ja, Vjosa Osmani është e paqëndrueshme. Haradinaj tha se Osmani nuk shquhet për qëndrueshmëri në ndonjë rast specifik, por njihet vetëm për atë që ka dhënë në

‘Nuk e di sa ka qëndrueshmëri. Nuk e njoh prej një situate të caktuar dhe nuk e di sa mund të përballet me sfidat që e presin vendin, nuk e di sa mundet Vjosa me i kalu këto që i kam kaluar unë, për shembull kur i ke në dy anët persona që po punojnë kundër, nuk e di sa mundet me i kalu këto etapa’, ka thënë Haradinaj.

Kryeministri në detyrë i Kosovës, deklaroi se Albin Kurti është mashtrues pasi ka ndryshuar qëndrime për simbolet e Kosovës.

‘Për shembull që tha i respektoj simbolet e Kosovës. Po vërehet njëfarë dallimi i madh. S’po di a mundesh me i besu dikujt, që ndrron veç nëse e din që është afër karrigës. Kam thënë se është mashtrues, se na paska mashtru kur s’u çu për himnin. Qe një kohë ma s’ia kemi parë shqiponjën’, tha Haradinaj.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img