Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
4.6kmh
75 %
Die
11 °
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
16 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

Deklarata e fortë e Vuçiç: Jam për ridefinim të kufijve me shqiptarët e Kosovës

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar sot se po angazhohet për ridefinim të kufijve (demakracion) me shqiptarët në Kosovë.

“Unë angazhohem dhe kjo është politika ime, për ridefinim të kufijve me shqiptarët. Kështu që ne ta kemi territorin për të cilën nuk dihet se kush si e trajton dhe çfarë i takon dikujt, kjo është gjithmonë potencial për trazira”, ka thënë Vuçiç.

Presidenti serb ka shtuar  më tej se nuk mund të flasë se për çfarë po bisedon me shqiptarët e Kosovës, sepse kjo do të zbulonte kartat e Serbisë në bisedime, sipas tij.

Vuçiç ka sqaruar edhe se marrëveshje ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të jetë një pako gjithëpërfshirëse e cila nuk është aq e lehtë dhe e thjeshtë sa disa e mendojnë.  

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img