Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
72 %
4.6kmh
75 %
Hën
14 °
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
12 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

Deklarata e fortë e Nikoll Lesit: Ilir Meta do të jetë kandidati i Foltores për kryeministër! Çfarë thuhet në statutin e ri që kërkon të bëjë Sali Berisha

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-deputeti dhe botuesi Nikoll Lesi ka bërë një deklaratë të fortë duke u shprehur se Presidenti Ilir Meta do të jetë kandidati për kryeministër i Foltores në zgjedhjet e ardhshme.

Sipas tij, kjo është arsyeja që Sali Berisha po kërkon të ndryshojë statutin, ku të mos jetë e detyrueshme që kryetari i partisë të jetë domosdoshmërish kryeministër.

Sipas Lesit, Meta është një nga politikanët që ka bërë opozitën më të fortë edhe kur Basha ka heshtur.

“Në statutin e ri që kërkon të bëjë Berisha, thuhet që nuk është e domosdoshme që kryetari i partisë të jetë kryeministër. Kjo bëhet për të patur Ilir Metën kandidat për kryeministër në zgjedhjet e ardhshme. Kryetar i PD-së Sali Berisha dhe kandidat për kryeministër Ilir Meta.”, tha Lesi në emisionin ‘Të Pakespozuarit’.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img