Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
4.1kmh
0 %
Die
28 °
Hën
33 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Deklarata e fortë e mjekut: Vdesin 5, por raportohet vetëm 1

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

585c92cec7b5b93339c2fe27883841b6

Eksperti i Shëndetit Publik Erion Dasho ka bërë një deklaratë të fortë në emisionin “Tempora”, ku u shpreh se qeveria raporton vetëm 1 viktimë nga 5 që vdesin.

Ai tha se duhet ta pranojmë që jemi në një situatë katastrofike, ndërsa shtoi se kjo situatë ka qenë e tillë që nga fillimi i pandemisë.

“Çuditem kur dalin dhe e mbrojnë situatën. Në vend që të pranojmë dhe ta njohim që jemi në një situatë  katastrofike, kur qytetarët po vdesin me dhjetëra në ditë. 20 po raportohen por koeficienti i mashtrimit, e kam quajtur unë, i kësaj qeverie është 1 me 5. 1 deklarohet, 5 vdesin. Kjo ka qenë situata gjatë 2020-ës, kjo është situata gjatë 2021-it. Ka qenë konstante gjatë pandemisë”, u shpreh Dasho.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img