Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Deklarata e fortë e kryeministrit grek se do marrë 12 milje nga deti Jon, Ramës i ‘kapërcen damari’: Nuk falen detet e tokat si rroba o mik, të rroftë…

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d128138b1311fbfe058d0bb5cb2cbe3a

Pas deklaratës së fortë të bërë nga kryeministri i Greqisë, Kyrakos Mitsotakis, nga parlamenti ku tha se Greqia do të sigurojë 12 milje edhe në detin Jon, ka ardhur reagimi i kryeministrit Edi Rama.

Rama është ngacmuar nga një komentues në rrjete sociale i cili i ka shkruar se ujërat detare ia ka falur Greqisë. Përgjigja e kryeministri ishte me tone të forta ironie, ku thekson se nuk falen detet e tokat si rroba.

“Të rroftë Skënderbeu në ballë kur në kokë ke Saliun dhe flet për “falje detesh” sikur flet për falje rrobash! Hajde shqipe hajde! Nuk falen detet e tokat si rroba o mik, prandaj para se te flasesh për tema të tilla, ulu lexo, rri dëgjo, informohu e pastaj shprehu dhe ruhu nga gënjeshtrat e mëdha se po të kapën në gjumë, i hëngre e ike në drejtim te paditur”, shkruan Rama në përgjigjen e tij.

Lexo edhe: https://www.newsbomb.al/mitsotakis-deklarate-te-forte-ne-parlament-greqia-do-te-siguroje-12-milje-edhe-ne-detin-jon-ministri-i-jashtem-vizite-ne-tirane-218293

ssssssss.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img