Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
77 %
1kmh
65 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
19 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Deklarata e fortë e gazetarit: Rilindjen Urbane e ka bërë i dashuri i Elvana Gjatës, milionat që janë hedhur…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetari Poli Hoxha shprehet se grupet mafioze, biznesmenët dhe politikanët janë të ndërthurrur në Shqipëri, veçanërisht në ngjarjen e fundit, atë të përplasjes me arëm në një lokal në ish-Bllok.

Gazetari Hoxha tha në emisionin “Repolitix” në Report Tv se Ervin Mata, biznesmeni i shpallur në kërkim, i dashuri i këngëtares Elvana Gjata është sponsorizues i “Rilindjes Urbane”, projekti i qeverisë së Edi Ramës për të rikonstruktuar qendrat e qyetetve.

Sipas Poli Hoxhës, biznesmeni Mata e ka bërë këtë gjë duke hedhur miliona përmes një fondacioni shqiptaro-amerikan.

“Rilidnjen Urbane e ka bërë fondacioni shqiptaro amerikan i Ervin Matës. Rilindjen Urbane, milionat që janë hedhur, pazarin e Korçës… Ti pyet kishte apo s’kishte deputetë në lokal…”, tha ndër të tjera gazetari.

Më shumë

spot_img