Tirana
few clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
47 %
5.1kmh
20 %
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Deklarata e fortë e Erdoganit për organizatorët e grushtit të shtetit: Do paguani shtrenjtë!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

dbf3b8f2d30c226b5a7ddf9fa886481c

Presidenti i Turqisë, Erdogan, ka dënuar ashpër organizatorët e grushtit të shtetit. Pas rimarrjes së kontrollit të situatës që në orët e para të mëngjesit, presidenti ka bërë një deklaratë të fortë për organizatorët e grushtit të shtetit. ‘’Do paguani shtrenjtë!’’, ka thënë mes të tjerash ai.

‘’Një grup njerëzish organizuan grushtin. Ky ishte një sulm ndaj unitetit dhe sovranitetit kombëtar. Ka patur përpjekje të vazhdueshme për përmbysjen e qeverisë. Ky ishte një atentat ndaj atdheut, organizuar nga struktura paralele. Atdheu është çmimi im, unë jam gati të vdes. Ata që organizuan puçin do pafguajnë shtrenjtë!’’, ka thënë i palëkundur Erdogani.

Grushti i shtetit shkaktoi 60 të vdekur, 150 të plagosur dhe 336 të arrestuar.

 

LEXO EDHE: 

 

GRUSHTI I SHTETIT MES FOTOSH- Turqit në panik, ushtarakët në lëvizje, tanke, armë, flamuj, gjak dhe dështim

Erdogani rimori kontrollin pas dështimit të grushtit të shtetit, por thellohet bilanci i të vdekurve në Turqi (60)

Dje s’ishte hera e parë, ja rastet kur ushtarakët turq kanë dashur të marrin pushtetin në Turqi

Si u shpëtua shefi i Shtabit të Përgjithshëm turk, ministri i Brendshëm shkarkon 5 gjeneralë dhe 29 kolonelë

Ky është gjenerali që organizoi grushtin e shtetit në Turqi (Foto)

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img