Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
30 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Deklarata e fortë e deputetit kosovar: Presheva, Medvegja dhe Bujanoci nuk mund t’i bashkohen Kosovës pa LUFTË

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri, ka bërë një deklaratë të fortë përsa i përket trevave shqiptare në Serbi.

Ai u shpreh se Presheva, Medvegja dhe Bujanoci nuk mund t’i bashkohen Kosovës pa luftë, pasi në të kundërt asnjë nga këto treva nuk mund t’i bashkohet Kosovës.

“Shkëmbimi territorial, është gabimi më fundamental që i bëhet kombit shqiptar, dhe këtij shteti. Kjo është Kosova. Kjo punë me negociata nuk bëhet. Kjo bëhet me luftë. Pa luftë, Preshevën, Medvegjën e Bujanocin nuk e merr Kosova. S’ka nevojë me u përgjigj ndaj kërkesave të Serbisë. S’mund t’i marrësh shqiptarët e Preshevës pa luftë”, tha Tahiri.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img