Deklarata e fortë e Berishës: Nëse Donald Trump sulmon Korenë e Veriut, Shqipëria ta mbështesë!

Publikuar tek: politike, më 12:52 08-02-2018 Deklarata e fortë e Berishës: Nëse Donald Trump sulmon Korenë e Veriut, Shqipëria ta mbështesë!

Ish-kryeministri Sali Berisha duke dënuar ashpër votën e Shqipërisë në rezolutën e OKB, bëri një deklaratë të fortë duke thënë se nëse Presidenti i SHBA sulmon Korenë e Veriut, vendi ynë duhet të jetë i pari që duhet ta mbështesë.

“Nëse donald Trump sulmon Korenë e Veriut Shqipëria duhet ta mbështesë e para. Ata që duan lirinë nuk lëkunden, nuk hymë në brima miu”, u shpreh ish-kryeministri duke theksuar edhe njëherë rëndësinë e SHBA-ve.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011739015579224
array(1) { ["section"]=> string(99) "deklarata-e-forte-e-berishes-nese-donald-trump-sulmon-korene-e-veriut-shqiperia-ta-mbeshtese-109567" }