Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
66 %
1.5kmh
0 %
Pre
24 °
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
31 °
Mar
21 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Deklarata e fortë e Bardhit: Nëse në 6 muajt e parë nuk hetojmë e denoncojmë aferat e qeverisë Rama, jemi duke vjedhur vetë

spot_img

Lajme të ngjashëm

9a389ba0e1cb6afd948b0892b6b87840

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi u shpreh në Real Story, se koncesioni korruptiv i Rinasit, shtyrja e kontratës, do të anulohet. Numri dy i PD, tha se i pari që ka denoncuar këtë aferë, është Lulzim Basha.

Ky argument erdhi gjatë debatit me analistin Lubonja, duke iu përgjigjur shqetësimit të tij se çfarë qendrimi do të mbajë PD nesër në pushtet me oligarkët.

Bardhi po ashtu tha se shumë koncesione dhe PPP do të hulumtohen e do të hetohen.

Sekretari i Përgjithshëm u shpreh se nëse për 6 muaj në pushtet, do të shihni se nuk do të kontrollohen, verifikohen, aferat që ka bërë qeverisja në këto 8 vite, skandalet e denoncuara nga Opozita, atëherë do të thotë se qeveria, ata vetë janë duke vjedhur.

Më shumë

spot_img