Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
30 %
1kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Deklarata e fortë e Ammbasadores amerikane, Fatmir Xhafaj reagon i pari

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d5d5e8614ce0b7a02b94a40f9fc1688e

I pari që ka reaguar ndaj deklaratës së fortë të Ambasadores amerikane Yuri Kim është deputeti socialist Fatmir Xhafaj i cili ka qenë dhe Kryetari i Komisionit të Posaçëm parlamentar për Reformën në Drejtësi.

 

Ai ka shpërndarë në twitter mesazhin e ambasadores amerikane e cila kërkonte prej klasës politike shqiptare që të çojë përpara reformën në drejtësi.

“Duke rikujtuar shembullin e Skënderbeut, Ambasada është në një mendje me Komisionin e Venecias: përballë korrupsionit dhe padrejtësisë – armiku ynë i përbashkët tek dera – populli i Shqipërisë duhet të bashkohet & udhëheqësit duhet të përgjigjen për detyrimin e tyre për të siguruar që Gjykata Kushtetuese të jetë funksionale, për t’i dhënë qytetarëve Reformën në Drejtësi që iu detyrohen & për të siguruar të ardhmen e Shqipërisë.”

“Komisioni i Venecias: Një Mundësi për të Ecur Përpara”, thuhet në mesazhin e ambasadores amerikane Kim. Diplomatja thotë ndër të tjera se reforma ka përparuar duke frikësuar ata që nuk e duan.

twitt.JPG

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img