Deklarata bombë nga BE: Shkarkoni të gjithë prokurorët dhe gjyqtarët e Shqipërisë

Publikuar tek: politike, më 11:47 25-11-2015 Deklarata bombë nga BE: Shkarkoni të gjithë prokurorët dhe gjyqtarët e Shqipërisë

Kreu i EURALIUS, Rainer Deville ka lëshuar një deklaratë bombë gjatë një aktiviteti nga Bashkimi Europian i zhvilluar ditën e djeshme duke thënë se "zgjidhja për të shmangur korrupsionin është shkarkimi i 400 gjyqtarëve dhe prokurorëve shqiptarë".

“Në asnjë vend tjetër në Evropë nuk kemi një nivel kaq të lartë korrupsioni, madje edhe në vendet që ka korrupsion, më i ulëti gjendet në gjyqësor. Ndërsa në vendin tim çështjet e korrupsionit në gjyqësor mund të numërohen me gishtat e dorës”, u shpreh ai.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011965036392212
array(1) { ["section"]=> string(86) "deklarata-bombe-nga-be-shkarkoni-te-gjithe-prokuroret-dhe-gjyqtaret-e-shqiperise-26239" }