Tirana
clear sky
-1.5 ° C
-1.5 °
-1.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
4 °
Hën
2 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Deklarata “BOMBË” e Sekretarit të PD-së: Protestuesit lyen dyert dhe dritaret me benzinë, donin t’i vinin flakën selisë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sekretari për Çështjet Ligjore dhe Zgjedhore në Partinë Demokratike, Indrit Sefa, ka bërë një deklaratë të fortë ditën e sotme, pasi është shprehur se protestuesit demokratë kanë lagur me benzinë dyert dhe dritaret e selisë në protestën e 8 Janarit.

Sipas tij, hapi i radhës i tyre ishte t’i vinin flakën selisë, pavarësisht se brenda ndodheshin zyrtarë të lartë të PD-së, mes tyre kryetari Lulzim Basha dhe disa deputetë.

“Protestuesit kanë lagur dritaret dhe dyert me benzinë që t’i vënë zjarrin. Këtë e di Prokuroria, duhet ta hetojë dhe faktojë këtë gjë”, tha Sefa në Zona Zero.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img