Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
34 °
Hën
33 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Deklarata “BOMBË” e Kryemadhit: Mësuesit që kanë bërë VAKSINËN kanë pasur PROBLEME, Prokuroria të hetojë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7b068380f72a592921c1f1a56889c46b

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka kërkuar nga prokuroria të nisë hetimet për përdorimin e vaksinës AstraZeneca në vendin tonë.

Kryemadhi tha se hetimet duhet të nisin sa më parë, pasi ka shumë mësues që sipas saj, jo vetëm kanë refuzuar ta bëjnë këtë vaksinë anti-Covid, por të tjerë që e kanë bërë dhe kanë patur probleme.

“Prokuroria të fillojë një hetim të menjëhershëm, se ka shumë mësues që jo vetëm nuk kanë pranuar ta bëjnë vaksinën por edhe ata që e kanë bërë kanë patur probleme”, deklaroi Kryemadhi në EuroNews.al.

Deri tani, autoritetet shëndetësore nuk kanë dhënë asnjë informacion shqetësues lidhur me procesin e vaksinimit në vendin tonë, ndërsa Komiteti Kombëtar i Imunizimit dhe Vaksinimit i ka dhënë “OK” përdorimit të vaksinës AstraZeneca.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img