Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
93 %
1kmh
0 %
Hën
20 °
Mar
20 °
Mër
19 °
Enj
17 °
Pre
17 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Dëgjoni interpretimin magjik të Amazing Grace nga Andrea Bocelli

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

50cdf9bebcfd20f4598f548405f4ea1c

Amazing Grace është një himn i krishterë i publikuar në vitin 1779, me tekstin nga poeti anglez John Newton.

Newton nuk ishte besimtar, mirëpo siç rrëfen vetë ai, disa ngjarje të njëpasnjëshme gjatë jetës e bënë të marrë një kthesë të thellë e të besojë në Zot.

Një nga këto ngjarje ndodhi kur ai punonte si tregtar skllevërish në Atlantik, dhe anija e tij u përplas nga një stuhi e fortë në brigjet e Irlandës.

Tenori i famshëm italian Andrea Bocelli interpretoi sot Amazing Grace nga katedralja e zbrazët Duomo. “Muzikë për shpresë dhe një lutje për botën” me rastin e Pashkës katolike.

Mos e humbisni:

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img