Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
93 %
1.5kmh
0 %
Pre
11 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
15 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

“Dëgjoni!” Ambasadorja suedeze “mahnitet” nga vendimet e Ramës: Mbi 70% e qeverisë do të jetë e përbërë nga gratë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama në mbledhjen e Asamblesë të Partisë Socialiste gjatë ditës së sotme ka publikuar emrat e ministrave të rinj që do të jenë pjesë e qeverisë “Rama 3”.

Rama vendosi që 12 ministri të drejtohen nga femrat dhe vetëm 4 nga meshkujt, ku spikasin edhe emrat e rinj si Edona Bilali, Bora Muzhaqi, Frida Krifca dhe Delina Ibrahimi.

Ky vendim i Ramës ka “mahnitur” ambasadoren suedeze në Tiranë, Elsa Hastad, e cila e ka publikuar edhe në rrjetet sociale lajmin se kabineti i ri i qeverisë do të përbëhet nga më shumë se 70% femra.

“Dëgjoni! Qeveria e re e propozuar në Shqipëri ka më shumë gra se në çdo vend tjetër?! Mbi 70%”, shkruan ambasadorja suedeze.

LEXO EDHE: EMRAT e MINISTRAVE të rinj: Arben Ahmetaj zë vendin e Erion Braçes, rikthehet Kumbaro, post merr dhe Edona Bilali; Ulsi Manja “shef” i Drejtësisë

Më shumë
spot_img
spot_img