Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
55 %
1.5kmh
75 %
Sht
15 °
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
E shtunë, 16 Tetor, 2021
spot_img

‘Dëgjoja fshehurazi Zërin e Amerikës’, juristi denoncon Bashën për plagjaturë: Me kopjue kaq trashë asht e randë… (Pjesa e kopjuar)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot kryedemokrati Lulzim Basha ka publikuar librin e tij të parë me titull “Misioni im”, libër që vjen në prag të zgjedhjeve të 25 prillit.

Shumë e kanë pritur mirë, por ka pasur edhe nga ata që e kanë kritikuar apo ironizuar, ndërsa e fundit është një akuzë nga juristi Nest Zefi.

Me një shkrim në “Facebook” ai ka denoncuar publikisht Lulzim Bashën se ka përdorur pa leje shkrimet e tij për ndërtimin e librit ‘Misioni im’. Ai thotë se i njeh këshilltarët e liderit demokrat dhe akuzon se ata kanë kërkuar në librat dhe shkrimet e tij duke i kopjuar disa pjesë.

“Ne librin e tij “Misioni” Lulezim Basha e disa keshilltare te tij qe jane te njoftun te mi, paska bubrrue ne shkrimet e mia e sidomos edhe ne ket te fundit qe u drejtova miqve italian, mbasi u shpalla kandidat per deputet, per me ndertue fabulen e tij…me kopjue kaq trashe bash asht e rande…”, shkruan Nest Zefi.

163383529 10158531095950345 999011885972775122 o

Pjesa që Zefi e ka shkruar për disa miq italianë dhe që pretendon se është kopjuar nga Basha

Tashmë, në moshë të hershme, kur Shqipëria u mbyll hermetikisht në despotizmin komunist, unë rastësisht dëgjova radion e Vatikanit dhe radion “Zëri i Amerikës”, dritaret e vetme të lirisë, të dëgjuara fshehurazi nga familja ime. Dhe pikërisht në atë kontekst, i zhytur në frikë dhe shpresë, filloi kurioziteti im për politikën dhe ndjenjën e neveritjes ndaj çdo regjimi komunist, joliberal, gënjeshtar, çnjerëzor.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img