Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
30 %
5.1kmh
0 %
Mar
1 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
10 °
Sht
10 °
E martë, 25 Janar, 2022

“Degjeneruese, terrorizuese”, Imami kundër emisioneve “Reality Show”: Mos shkatërroni rininë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Imami nga Deçani, Naser Tolaj, i ka quajtur degjeneruese e shkatërruese emisionet që po transmetohen në Shqipëri dhe Kosovë.

Imami ka reaguar me anë të një postimi në Facebook pas ngjarjes që ndodhi në emisionin “It’s my love”, ku dy vajza pas një debati u përleshën fizikisht. Ai ka kritikuar edhe emisionet “Per’puthen” e “Big Brother VIP”.

“Krim nuk eshte vetem qe te  vrasesh njerez me arme, krim eshte edhe te mundohesh qe tua shkaterrosh (degjenerosh) rinine. Mos te harrojme se roli i medias informuese eshte edhe roli i edukimit te  shoqërisë. Tani se cfare informimi dhe cfare edukimi po i  sherbehet shoqerise tone neper media Gjithcka mund te quhet vetem informim dhe edukim JO. Per kete ka thene Pejgamberi a.s: “Kur ske turp ben cfare te  duash”.

Ne  vecanti ketu hyjne keto emisione degjeneruese, shkaterruese, terrorizues dhe “kriminale” sic jane Big Brother VIP, Perputhen, It’s my love etj. Mendoj se ketu duhet te reagojme te gjithe, e në vecanti ata bejne thirrje  në mbrotje te te drjetave dhe lirve te njeriut, gruas, femijeve etj. Duhet të i mbyllen keto programe degjeneruse dhe shakterruse te shoqerise tone”, ka shkruar Tolaj.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img